رومه خراسان شمالی 1402/10/20.خسروی- سومین کتاب مریم وحیدی»، نویسنده توانمند و خوش قلم استان خراسان شمالی منتشر شد. کتاب نوشته‌های خط خطی»، تازه ترین اثر مریم وحیدی» به اهتمام نوشین جزایری ناصری» توسط انتشارات زبان علم» منتشر و روانه بازار نشر شده است. گفتنی است مریم وحیدی»، متولد سال 1361، از کارکنان مؤسسه خیریه مهر و امید پویان مینو» است که درباره شرایط کاری این موسسه در رومه خراسان شمالی» مطالب مختلفی منتشر شده است؛ موسسه‌ای که برای بیش از 35 معلول کارآفرینی کرده است. اکنون خانم وحیدی» در کنار شغل اصلی خودش در موسسه مینو» یک بار دیگر به نوشتن و انتشار کتاب اقدام کرده است که قابل ستایش و تقدیر است. مریم وحیدی»، پیش از این 2 رمان به نام‌های پریا» و روزنه‌ای در تاریکی» را نوشته و منتشر کرده بود.

کتاب نوشته‌های خط خطی»، دل نوشته‌های مریم وحیدی» است که صفحه آرایی این کتاب را تیم طراحی و صفحه آرایی انتشارات زبان علم» و طراحی جلد آن را هادی صانعی» برعهده داشته اند. این کتاب در 138 صفحه به شمارگان 500 نسخه و به قیمت 100 هزار تومان در دسترس علاقه مندان به کتاب قرار گرفته است. انتشارات زبان علم» از انتشارات بسیار فعال و خوش نام استان خراسان شمالی و منطقه محسوب می‌شود.

نوشین جزایری» مدیرعامل مؤسسه خیریه مهر و امید پویان مینو» در مقدمه کتاب نوشته‌های خط خطی» نوشته است: شب تولدم بود. پیامی به گوشی ام ارسال شده بود. پیام را باز کردم: نوشین خانم خدایی که در همین نزدیکی هاست تو را سر راه من قرار داد. از آن به بعد بهار خانم زادروز تولدت را هر سال به یادم می‌آورد.»

پیام از طرف مریم وحیدی» یکی از دخترهای خونگرم، مهربان و توانمند موسسه مینو» بود که همیشه با عشق، دل نوشته‌های جذابش را برایم می‌فرستاد. چقدر حالم خوب شد، چقدر تولدم قشنگ تر شد. انگاری تازه یادم افتاده بود که امروز به دنیا آمدم. مریم وحیدی» باعث و بانی این حال خوب بود. کمی با خودم خاطره بازی می‌کنم؛ مریم وحیدی» اوایل شروع فعالیت موسسه یعنی سال ۱۳۹۰ به من زنگ زد. مادرش قبلاً برایم گفته بود که مریم به دلایل شرایط فیزیکی در خانه گوشه گیر است و هیچ فعالیتی ندارد. مریم ۵ ماهه به دنیا آمده بود و از بدو تولد دچار معلولیت مادرزادی بود. وقتی مریم زنگ زد، گفتم از فردا بیا موسسه و کنار بقیه دخترها فعالیت کن. گفت من معلولم و به دردی نمی‌خورم. گفتم دیگر کلمه معلول را تکرار نکن، بگو من توانمندم. انگیزه‌ای که سعی کردم پای تلفن به مریم بدهم در کمتر از ۲۴ساعت جواب داد؛ مریم به جمع مینویی‌ها اضافه شد و طی این ۱۲سال فعالیت موسسه، به دختری قوی تبدیل شد؛ دختری که برای زندگی بهتر مبارزه کرد؛ دختری که با اراده راسخ و محکمش، دست هایش را که سال‌ها دچار مشکل بود به کار انداخت. مریم با دستانی که بیش از گذشته جان گرفته بود شروع به نوشتن دل نوشته‌ها کرد؛ از خدا، آسمان، زمین، اراده، انگیزه، حال خوبش و توانمندی نوشت. من همه دل نوشته‌های ناب مریم عزیز و مهربان را خواندم. بارها مطالبش را با کلمه توانمندی شروع کرده بود و این حالم را بهتر می‌کرد که این کلمه (توانمندی) که ۱۲سال قبل روی آن تاکید کردم چنان در روح و جانش نشسته و چنان موثر بوده که حالا با افتخار از این کلمه استفاده می‌کند. تصمیم گرفتم تا دل نوشته‌های مریم وحیدی» را چاپ کنم؛ یکی از دخترهای توانمند موسسه مینو که تعریف جدیدی از اراده ارائه داد. قطعاً بعد از خواندن این دل نوشته ها، حال دل شما هم مثل من و مریم خیلی خوب خواهد شد.

به نقل از وبلاگ بجنورد 1400 (استاد توانمند آقای سید اسحسان سیدی زاده)

سومین کتاب «مریم وحیدی»، نویسنده توانمند و خوش قلم استان خراسان شمالی منتشر شد.

خبر خوب برای نویسندگان؛ نامگذاری ایده‌آل کتاب با هوش مصنوعی

کتاب «تجزیه و تحلیل حوادث ناشی از برق» در بجنورد منتشر شد

کلاس انشا سنگ‌بنای نوشتن و خواندن است

مریم ,کتاب ,مریم ,وحیدی» ,توانمند ,منتشر ,مریم وحیدی» ,خراسان شمالی ,مریم وحیدی»، ,کتاب نوشته‌های ,زبان علم» ,استان خراسان شمالی ,امید پویان مینو» ,نوشته‌های مریم وحیدی» ,خراسان شمالی منتشر
مشخصات
آخرین جستجو ها